דף הבית » תוכנה » אופיס – Office

אופיס – Office

אופיס הינה חבילת יישומים משרדיים הכוללת מגוון תוכנות שימושיות ויישומים לבית ולעסק:

  • Word – מעבד תמלילים
  • Excel – גיליון אלקטרוני
  • Outlook – דוא"ל, אנשי קשר, משימות ויומן
  • PowerPoint – בניית מצגות
  • Access – הקמת מסדי נתונים
  • FrontPage – בניית HTML ואתרי אינטרנט
  • OneNote – יצירת פתקים ותזכורות באיטגרציה מול Windows (פעיל תמיד בשורת המשימות)
  • Visio – שירטוט אובייקטים (דו-מימדיים)

Office שוחרר לראשונה ב-1990 למערכת ההפעלה Windows 3 וכלל את Word 1.1, Excel 2 ו-PowerPoint 2.

Microsoft Office 3

שוחרר ב-1992 וכלל את Word 2.0, Excel 3.0, PowerPoint 3.0 ואת תוכנת הדואר Mail 3.0. זהו גם האופיס הראשון שהופץ על-גבי CD-ROM.

Office 97

Microsoft Office 4

שוחרר ב-1994 וכלל את Excel 4.0, PowerPoint 3.0, Mail 3.0 ו-Word 6.0 שמספרו "קפץ" מפני ש-Microsoft רצתה להתאימו לגרסת ה-DOS מאותה התקופה. גרסה 4.3 כללה לראשונה את Access 2.0 בגרסתה המקצועית.

Microsoft Office 95

יצא ב-1995 ובעיקרו כל התוכנות השוו בגרסתן ל-7.0. זהו גם האופיס הראשון בבסיס 32bit שנועד לעבודה מול Windows 95.

Microsoft Office 97

היתה לקפיצה הרצינית של Microsoft בתחום האופיס. כלל התוכנות קיבלו מראה חדש ; שורות פקודה מעוצבות ונוחות יותר לעבודה ; תוכנת המייל הוחלפה ב-Outlook ושלל שיפורים ופיצ'רים נוספים ביחס לקודמיו. זהו גם האופיס הראשון שכלל בדיקת דקדוק והצטרף גם העוזר של אופיס, בצורת סיכת מהדק מונפשת.

Microsoft Office 2000

שינויים מינוריים באבטחה ובתפריטים.

Office 2000

Microsoft Office XP

התבססה על Windows 95, ונוספו לה תמיכה ב-USB ; שימוש במערכת הקבצים FAT32 לתוכנות מבוססות 32bit ; הדפדפן המוכר Internet Explorer הפך לחלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה (ובכך חיסל את הדפדפן המתחרה Netscape) ; תמיכה בדוא"ל וקבוצות דיון ע"י Outlook Express. ב-1999 שוחררה Windows 98 (Second Edition) SE שהשינוי העיקרי היה יציבות המערכת.

Office XP

Microsoft Office 2003

כלל לראשונה את InfoPath ו-OneNote. נוספו שיפורים רבים בתפריטים, אך סגולתו העיקרית דווקא הגיעה משיפורים באבטחה (Kerberos) ובעבודת Outlook מול שרת ארגוני (RPC over HTTP, Offline & Cached Exchange). גרסה זו של אופיס נחשבת לגרסה היציבה והנוחה ביותר למשתמש הקצה מכל הגרסאות הקיימות.

Office 2003

Microsoft Office 2007

קיבל לראשונה שינוי במבנה הקבצים – 4 תווים לסיומת הקובץ. שלושת הקודמות והוספת X בסופן. גם התפריטים שעד עתה נפתחו כלפי מטה הוחלפו בממשק משתמש חדש בשם "סרט" (Ribbon), ולראשונה הוצגה תוכנת Groove לשיתוף מסמכים.

Microsoft Office 2010

המשיך את קודמו עם שיפור משמעותי בעיקר ל-Outlook שקיבל גם הוא את תפריט ה-Ribbon. התפריטים ניתנים לעריכה לפי טעם אישי. תוכנת Groove קיבלה שם חדש – SharePoint Workstation. זהו גם האופיס הראשון הניתן לרכישה בגרסת 64bit.

Office 2010

Microsoft Office 2013

שוחרר ב-2013 כשבמרכזו הטמעה מוחלטת של שירותי ענן. תוך שימוש בחשבון Microsoft ניתן לשמור את קבצי ה-Office על-גבי הענן, ובכך לקבל את מסמכינו בכל מקום ומכל מכשיר. כמובן למי שלא מעוניין, עדיין ניתן לשמור מסמכים על המחשב המקומי ובצורה נוחה וידידותית יותר מבעבר. שינויים נוספו אף ב-Outlook בינהם תצוגה חדשה ונקייה יותר, אינטגרציה מובנית עם חשבון Outlook.com (אין צורך להתקין עוד Connector), אפשרות ל"השב" ו"העבר" בחלונית התצוגה המקדימה, תצוגת חדשה ומרעננת נוספה לאנשי הקשר ואפילו ניתן לראות את מזג האויר לימים הקרובים בלוח השנה.

Microsoft Office 2016 / 2019 / 2021

שוחרר ב-2016 תוך המשך ישיר של הגרסה הקודמת. הטמעה טובה יותר של שירותי הענן, תוך שימת דגש על OneDrive – הכונן הוירטואלי של מייקרוסופט.

Office 2013